Intermarium
intermarium.nc@gmail.com
  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда
No Result
View All Result
  • Українська
  • English
  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда
No Result
View All Result
Intermarium
No Result
View All Result

Що буде з Афганістаном?

Владислав Ковальчук Автор: Владислав Ковальчук
26.07.2021
Що буде з Афганістаном?

Після 20 років перебування в Афганістані, американська армія та контингенти інших держав покидають країну.

Як відомо, виведення військ США і НАТО з Афганістану вже на тій стадії, коли узгоджуються суто бюрократичні моменти мирної угоди з Талібаном.

В процесі, який розпочав ще Дональд Трамп, фактично поставив крапку Джо Байден.

З цієї точки зору заголовок, який одночасно є питанням, невдовзі фігуруватиме на міжнародній арені ще частіше.

Спроба перегорнути афганську сторінку вже була у грудні 2014 року, коли НАТО і ООН оголосили про завершення міжнародної місії I.S.A.F. у Афганістані.

1 січня 2015 альянс розпочав вже не бойову стабілізаційну місію, відому як Resolute Support Mission.

Однак, виведення військ – це не завершення однієї місії і початок іншої.

У Вашингтоні, звичайно ж, не наївні і прекрасно розуміли, що таліби використають цю ситуацію і перехоплять ініціативу.

Ще цікавіше, що багато експертів прогнозувало підсилення талібів за рахунок трофейної техніки та зброї, яку залишили американці силам безпеки Афганістану.

Прогноз виявився вірним, бо вже в червні, тобто через місяць після виведення військ США і НАТО, таліби розширили свій контроль над територіями Афганістану.

На даний момент вони контролюють приблизно 40% території країни, що створює безпрецентну загрозу для безпеки уряду в Кабулі і регіону.

Окрім цього, талібам вдалося захопити 700 одиниць техніки, яка була залишена американцями для боротьби з ними ж. Разом з технікою було також захоплене важке озброєння, сотні одиниць стрілецької зброї та багато іншого майна американців.

Нескладно здогадатися, як дана зброя буде використана, вже не кажучи про масу об’єктів військової інфраструктури, які залишилися після перебування контингентів США та НАТО.

З цієї точки зору виведення військ є або дуже недалекоглядною політикою США, або ж добре продуманою стратегією із поки що неясними мотивами.

Місцеві мешканці вже б’ють на сполох, зокрема ті, хто працював на американців.

De facto, вони залишилися без прикриття і те, коли вони стануть жертвою помсти талібів, є лише питанням часу.

Частину з них евакуюють до США, на що Байден вже виділив 100 мільйонів доларів, однак доля інших може бути набагато більш трагічною.

Афганські військові переходять через таджицький кордон

Якщо зважати на те, що афганські військові тікали в напрямку таджицького кордону, то можна вже говорити, що таліби поступово наближаються до Росії.
Попри те, що Таджикистан є незалежною країною, його політичну залежність від РФ ніхто не заперечуватиме.

На даний момент Путін заявив, що готовий надати Таджикистану всю необхідну підтримку, якщо загострення на його кордоні продовжиться.

Щодо того чи Росія влізе в нову афганську війну, то поки що речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не планує вводити свої війська в Афганістан.

В будь-якому випадку, наслідки виведення військ ми зможемо побачити через найближчих кілька років.

Якщо Афганістан знову стане головною базою терористів, то тепер, коли в них під контролем маса американського озброєння з технікою та інфраструктурою, вибити буде набагато важче.

Це ж саме стосується повернення контролю над територіями, що перейшли під контроль талібів.

Однак не варто також виключати, що таким чином США намагаються створити напруження в безпосередній близькості до тих країн, що знаходяться у сфері впливу Росії.

Поки що Росія не планує заходити в Афганістан, однак дії талібів дуже скоро можуть внести свої корективи.

Tags: #війна#СШАРосія
Previous Post

Чи можна вводити стандарти НАТО без ПДЧ?

Next Post

Post-Covid19 і наближення нової міграційної кризи

Популярні

Реальний тоталітаризм у академії: заснований консерваторами IWM позбавив стипендії Олену Семеняку за “зв’язки з Азовом”

Реальний тоталітаризм у академії: заснований консерваторами IWM позбавив стипендії Олену Семеняку за “зв’язки з Азовом”

21.12.2021
“Морально білий стрілець” і соціальні мережі масового ураження

“Морально білий стрілець” і соціальні мережі масового ураження

21.12.2021
Контртероризм Талібану або протистояння з ІДІЛ

Контртероризм Талібану або протистояння з ІДІЛ

21.12.2021
Азовський рух провів установчу конференцію Групи сприяння розбудові Інтермаріуму

Азовський рух провів установчу конференцію Групи сприяння розбудові Інтермаріуму

28.04.2020
Табір Нащадки Вільних 2019

Табір Нащадки Вільних 2019

21.12.2021
Андрей Макарычев о критической биополитике, РФ, ЕС и «пограничных странах». Интервью

Андрей Макарычев о критической биополитике, РФ, ЕС и «пограничных странах». Интервью

21.12.2021

Архіви

No Result
View All Result

про нас

Група сприяння розбудові Інтермаріуму (ГСРІ) – заснована у Києві громадська організація і довгостроковий геополітичний проект, що з 2016 р. здійснює помітний внесок у регіональну інтеграцію на території між Балтійським, Чорним і Адріатичним морями у відповідь на російську агресію і глобальні виклики сьогодення.

Меню

  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда

Наші партнери

  • Літературний клуб "Пломінь"
  • ГО "Інститут Національного Розвитку"
  • The New Prometheism
  • Vokativ

Контакти

intermarium.nc@gmail.com

04074, м. Київ
вул.Новомостицька, 25, офіс 5

Соціальні мережі

© 2021 ГО "Група сприяння розбудові Інтермаріуму"

  • English
  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда
No Result
View All Result