Пандемія Covid19 показала, наскільки світ виявився неготовим до її наслідків. Йдеться не лише про систему охорони здоров’я, але й також економічні збитки, спричинені локдауном.
Введення карантину суттєво ускладнило трудову міграцію всередині ЄС і на деякий час заморозило питання прийому і розподілу квот для біженців.
В 2015 році до Європи прибуло понад мільйон біженців, серед яких, користуючись кризою, ховалися терористи.
Із зростанням кількості іммігрантів також зростало загальне економічне та соціальне навантаження на країни, що їх приймають і, відповідно, кількість терактів.
Тим не менш, згідно з даними Frontex, в 2020 році рівень спроб нелегального перетину кордону ЄС, був найнижчим за 7 років.
Це можна пояснити не стільки тим, що ЄС згорнув політику відкритих дверей, скільки заходами, що мали на меті запобігти поширенню коронавірусу.
Разом із стартом вакцинації окремі країни поступово почали знімати обмеження, накладені під час активної фази пандемії.
Однак, в залежності від росту чи зниження кількості заражених, ці обмеження як скасовуються, так і повертаються. Для прикладу Австрія посилює контроль на кордоні з Угорщиною, відправляючи туди 400 військових.
Такі дії австрійський уряд пояснив тим, що саме на ділянці поблизу угорського кордону було затримано близько двохсот контрабандистів.
Зараз ряд країн ЄС, в яких туризм відіграє значну роль в економіці, почали відкривати свої кордони.
Цілком можливо, що дуже скоро питання біженців знову буде на порядку денному Євросоюзу.
І найгірше те, що дана криза може також накластися на іншу міграційну кризу, але вже зі сторони Білорусі.
Останнім часом потік нелегальних мігрантів, які тікають від переслідувань режиму Лукашенка посилився в напрямку Литви.
Відповідно Вільнюс також вдався до нових заходів безпеки, посилюючи контроль над кордоном з Білоруссю.
Схожі заходи проводить також Естонія, проводячи відповідні заходи на кордонах з Литвою та РФ.
Якщо ріст кількості нелегальних перетинів кордону створив цілий бізнес по контрабанді людей в Західній Європі, то можна з впевненістю сказати, що невдовзі контрабандисти освоять нову нішу ринку, але вже в країнах Балтії.
Найцікавішим є також те, що разом з обома передбачуваними кризами також постане питання вакцинації біженців, які можуть бути носіями коронавірусу.
Пандемія Covid19 завдала серйозних збитків у всіх сферах життя людей, але й також відсунула ряд проблем на задній план.
Тепер, коли найскладніший етап боротьби з поширенням вірусу позаду, світ зіткнеться вже як із її наслідками, так і тими проблемами, які знову виходять наперед у списку пріоритетів.