Запрошуємо виступити на захист о. Хортиця, підтримавши і спрямувавши у потрібне русло широке публічне обговорення його долі з подачі Запорізької обласної державної адміністрації у відповідь на ініціативу Президента України «Велика реставрація» в рамках глобальної програми «Велике будівництво».
Для розуміння загроз і перспектив належного розвитку цієї національної святині, наведемо заключні пункти відкритого листа науково-громадської ініціативи «Інститут сакральної географії. Просторові практики», що є автором звернення:
«…8. Ми виступаємо категорично проти перетворення острова Хортиця і прилеглих територій на розважальний, утилітарний, споживацький комплекс, з неконтрольованим і надлишковим антропогенним навантаженням.
- Наш орієнтир – це Стоунхендж, Храмова гора, Екстернштайн, а також острови Міяджіма (Іцукусіма), Ольхон, Рюґен, Сіте; це плекання еталонної території у добу антропоцену, а не ще один «Диснейленд».
- Серед пріоритетних і стратегічних напрямків у діяльності Національного заповідника «Хортиця» пропонуємо вважати його інтеграцію в європейський і світовий контекст та перетворення у потужний науково-дослідний центр…»
Закликаємо надіслати Ваші імена, прізвища й місто проживання на поштову скриньку isgsp@ukr.net, ознайомившись із відкритим листом «Інституту сакральної географії. Просторові практики» (у додатку) і ставши його підписантами.
Сакральна географія – дисципліна, яка є інтегральною складовою культурфілософії і політики пам’яті Групи сприяння розбудові Інтермаріуму, як у національному, так і регіональному масштабі.
Нагадаємо, навесні 2018 р. представники Групи сприяння розбудові Інтермаріуму та «Інституту сакральної географії. Просторові практики» провели семінар із сакральної географії на о. Хортиця з нагоди висадки понад 2000 саджанців литовських дубів, які символізують полеглих захисників України, за ініціативи партії Національний Корпус та її литовських партнерів. Детальніше про цю подію і її значення для геополітичних проектів можна прочитати тут:
Будемо вдячні за поширення листа «Інституту сакральної географії. Просторові практики» серед інших зацікавлених спільнот: