Україна визнала Голодомор актом геноциду, спрямованим на винищення українців, лише в 2006. На даний момент в цьому визнанні нашу державу підтримали лише 17 країн. Це Австралія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Угорщина, Португалія та США.
Окрім держав, Голодомор визнали геноцидом 6 церков (Католицька церква, Константинопольська православна церква та 4 українські церкви – УГКЦ, УАПЦ, УПЦ (КП) та навіть УПЦ (МП)).
Ще 8 країн (Андорра, Аргентина, Бразилія, Іспанія, Італія, Словаччина, Чехія і Чилі) засудили Голодомор як акт винищення людства, але не використавши у своєму визнанні терміну “геноцид”.
МЗС України не можна назвати результативним у лобіюванні в світі визнання Голодомору геноцидом. На відміну, наприклад, від ізраїльського чи навіть вірменського зовнішньополітичних відомств. Млявість офіційної дипломатії спонукає українських націоналістів діяти на світовій арені самотужки. У 2018 та 2019 делегація Національного Корпусу налагоджувала контакти у Хорватії. І маємо перші результати. Зроблено перший крок до визнання Голодомору геноцидом з боку офіційного Загреба.
27.ХІ.2020 у хорватському парламенті пролунав виступ Марка Мілановича Літре (Marko Milanović Litre), депутата від Хорватської Консервативної партії (Hrvatska Konzervativna Stranka). У виступі було заявлено, що метою Голодомору було знищення української нації. Марко (на момент візиту нашої делегації ще не парламентар) був приймаючою стороною під час нашої поїздки в Хорватію у 2019. Він же був ініціатором проведення конференції InterMarium Support Group в Загребі (перенесено через пандемію).
Ми, українці, щиро вдячні за позицію Хорватській Консервативній партії (Hrvatska Konzervativna Stranka) та руху хорватських сувереністів (Hrvatski suverenisti), від імені яких мав виступ Марко Мілановіч Літре.