Будь-які переговори приречені на провал, якщо ті, хто має виконувати роль арбітра, мають конфлікт інтересів.
У випадку Німеччини таких є вже кілька. Варто зазначити, що станом на 2015 рік рівень німецьких інвестицій в російську економіку досяг 1,78 мільярдів євро.
В 2016 цей показник виріс до 1,95 мільярдів євро
Попри засудження анексії Криму, війни на Донбасі і накладені санкції, Німеччина продовжує активно інвестувати в російську економіку.
7 червня 2019 року міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр і міністр економічного розвитку Росії Максим Орєшкін підписали договір про поглиблення економічної співпраці.

Метою даної угоди було “підвищення ефективності економіки РФ за допомогою німецьких технологій”.
Тобто з однієї сторони Німеччина в особі Ангели Меркель засуджує дії Росії, а з іншої заохочує її агресивну поведінку фінансовою мотивацією.
Як ще по-іншому можна пояснити висловлювання стурбованості з одночасним сигналом для Путіна, що йому нічого не буде за його злочини?
Тобто Росія може анексувати території суверенних держав, розв’язувати війни і скоювати воєнні злочини, застосовувати хімічну зброю на території Євросоюзу, але в кінцевому результаті виходить сухою з води.
Невидима рука ринку відрегулює ціну людських життів енергетичною валютою з Газпрому.
Ще одним важливим чинником, який свідчить про те, що Нормандський формат програшний для України, є газопровід Nord Stream 2.

Німеччина прагне до ролі монополіста на ринку енергоресурсів ЄС. Саме тому в Берліні готові закривати очі на всі злочини Путіна і продовжувати вести переговори про зняття санкцій.
Попри те, що Сполучені Штати вже ввели санкції проти компаній, які задіяні у побудові російського газопроводу, Берлін шукає обхідні шляхи, щоб його добудувати.
Меркель засуджувала як отруєння Скрипалів, так і російського опозиціонера Олексія Навального, тим не менш продовжує дивувати своїми заявами.
Вищезгадані випадки не змінили позиції ФРН щодо Росії і побудови газопроводу
Навіть після вимоги звільнити взятого під варту Навального, Меркель заявила, що виробництво російської вакцини Спутник V можливе у ЄС, якщо остання буде схвалена відповідними органами.
Тобто якщо агентство ЕМА дасть дозвіл, то препарат, який відмовляється вколоти собі навіть Путін, вже завтра може стати на конвеєр у європейських фармацевтичних компаніях.
Чого можна очікувати Україні від такого розвитку подій, можна лише здогадуватися.

Цілком ймовірно, що продаж Спутник V в Євросоюзі дасть Віктору Медведчуку, а відповідно і владі нові аргументи щодо співпраці з РФ у гуманітарній сфері.
Якщо це відбудеться, то слід очікувати того, що тема вакцинації російським препаратом стане центральною у “мирному дискурсі” влади.
Вони вже намагалися втілити формулу Штайнмаєра, яка передбачала вибори на Донбасі і амністію для бойовиків. Через масові акції її втілення було суттєво відстрочено.
Тим не менш, Зеленський був готовий брехати про 100 днів тиші, щоб втілити завідомо програшний мир, тож наврядчи він буде діяти по-іншому в цій ситуації.
Зрештою, какая разница,від чого гинуть українці: від російських куль чи від російської вакцини?