Intermarium
intermarium.nc@gmail.com
  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда
No Result
View All Result
  • Українська
  • English
  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда
No Result
View All Result
Intermarium
No Result
View All Result

Геополітична апотропія, Rogue-NATO та військові бази Росії на Донбасі

Владислав Ковальчук Автор: Владислав Ковальчук
25.01.2022
Геополітична апотропія, Rogue-NATO та військові бази Росії на Донбасі

Атмосфера апотропії

Ситуація на кордоні з Україною, міграційна криза у Польщі та протести в Казахстані суттєво ускладнюють прогнозування можливих сценаріїв розвитку подій на Донбасі і в Україні в цілому. Як вже раніше прогнозувалося, РФ не почне наступ на Новий рік чи різдвяні свята, тому що на початок січня готувався ряд ключових переговорів. Йдеться про двосторонні зустрічі Єнса Плетнера і Дмитра Козака, США і РФ у Женеві, проведення Ради Росія-НАТО і переговорів між РФ та ОБСЄ.

Початок переговорів у Женеві: Росія «розчарована» сигналами з Вашингтона та Брюсселя
Представник США Венді Шерман і представник РФ Сергій Рябков на переговорах в Женеві

Всі ці події автоматично виключали будь-яку ескалацію, незважаючи на те, що обидві сторони визнали повний провал переговорів.

Такий підхід можна порівняти з перемовинами під прицілом пістолетів, які націлені один на одного. Якщо постріл не прозвучав, а учасники продовжують розмовляти, тоді основною метою є точно не стрілянина.

Як відомо, Росія не має інших козирів, окрім теорії божевільного, ефективність якої якраз напряму залежна від того, наскільки серйозно її сприймає інша сторона. Нічого, окрім погроз ввести війська, Москва протиставити Заходу не в змозі в силу своєї залежності від нього.

Недарма ж прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков сказав, що в Україні відновиться “громадянська війна“, якщо Росію відключать від SWIFT. Це ще раз доводить, що нічого, окрім погроз, РФ протиставити не здатна.

Північний Потік-2 більше в інтересах Росії та Німеччини, а не всього Європейського Союзу, а ряд країн учасниць вже розпочав диверсифікацію джерел доставки, купуючи той же азербайджанський газ, доставки якого в Європу зросли на фоні світової енергетичної кризи.

United States Reveals Details of New Sanctions against Russia in Case of Invasion of Ukraine

Що в такому випадку залишається Росії, чия економіка та фінансова система прив’язані до ненависного американського долара,системи SWIFT та європейського ринку енергоресурсів?

Від заборони ввозити помідори, як було у випадку Туреччини, Європейський Союз суттєво не постраждає, а відмовитися доставляти енергоресурси Росія не зможе. Такий крок означав би, що Москва самостійно відріже себе від експорту газу на європейський ринок. Це було би значним ударом, якщо враховувати той факт, що поставки російських енергоресурсів і так обмежені антимонопольним законодавством Євросоюзу.

Казахстан та контингенти ОДКБ – як Росія створює Rogue–NATO?

ОДКБ из-за ситуации в Казахстане впервые в истории задействовала своих миротворцев - Международная панорама - ТАСС
Сили ОДКБ в Казахстані

Новий рік розпочався з протестів у Казахстані, які відбулись за схожим до подій на Донбасі сценарієм, але без створення ЛДНР. Вуличний протест, що розпочався як, в якомусь сенсі,  соціальний вибух, не мав підтримки так званої системної опозиції. Під час Революції Гідності існувала організована структура радикальної опозиції у вигляді Правого Сектора і штабів Самооборони, а також системна опозиція в постаті Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока.

В даному випадку прикметник “системна” не має негативного забарвлення, а лише позначає опозицію, котра є політично легітимізованою в очах світу, так як вибрана до органів влади демократичним шляхом.

У випадку Казахстану на роль системної опозиції мітив казахський олігарх Мухтар Аблязов, котрий перебуває у Франції, тобто у вигнанні, а це рівноцінне тому, що він не мав прямого впливу на протест і політичної легітимізації в очах Заходу.

Президент Казахстана обратился к главам государств ОДКБ с просьбой о помощи
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

Саме по цій причині Токаєв не тікав до Ростова, щоб звідти попросити Москву “протягнути руку допомоги”, а зробив це не виходячи з кабінету.

Росія не хотіла влазити у потенційну кризу поблизу своїх кордонів самостійно, тому в Кремлі прийняли рішення реанімувати Організацію Договору про Колективну Безпеку, яка є чимось на зразок пост-комуністичного НАТО.

В міжнародних відносинах існує таке визначення як rogue–states, тобто держави-вигнанці. Ним позначають ті країни, чия поведінка суперечить нормам міжнародного права, а зовнішня політика базується на військовій агресії чи погрозах її розпочати. Беручи до уваги геополітичне становище РФ та Білорусі, слід говорити якраз про намагання Москви створити Rogue-NATO.

Якщо Мінськ та Москва мають однозначну репутацію в очах США та Європейського Союзу, то Вірменія мала якусь підтримку Заходу. Втягнувши вірменів у казахську авантюру, Путін зробив Єреван ще більш залежним від Росії.

У випадку, якби ситуація обернулася війною, то санкції вже ділили б на трьох

Попри той факт, що інтервенція ОДКБ була націлена не на зовнішню агресію, що вже суперечить її статуту, Європейський Союз і Сполучені Штати не видавали якихось різких заяв чи погроз санкціями. Зрештою, Путін завжди міг би пригадати НАТО та американцям прецедент Косово і застосування бойової авіації альянсу у Югославії.

20 лет бомбардировке Югославии. Американцы не пожалели даже роддом – Военное оружие и армии Мира
Бомбардування Югославії. Березень 1999

Мілошевич не був агресором в тому сенсі, що ввів війська на територію суверенної держави, а Косово і Метохія отримали міжнародне визнання лише після бомбардувань Белграда.

Тих же, хто закликав до анексії Північного Казахстану, що цікаво, відвідали російські спецслужби.

Це свідчить про те, що метою Росії в Казахстані була не поява ДНР місцевого розливу, а створення іміджу миротворців для контингентів ОДКБ, бо саме як миротворців їх представляли всі підконтрольні Кремлю ЗМІ.

Фактично Путін легалізував ОДКБ в якості своєрідного НАТО держав-вигнанців, що дозволяє ділити відповідальність за воєнні злочини на кілька держав, а також отримувати необхідну політичну підтримку в тих чи інших міжнародних питаннях.

Тим не менш, повернімося до ризику російського вторгнення і спробуємо спрогнозувати певні сценарії.

Визнання незалежності ЛДНР і миротворці Rogue–NATO

Нещодавно в Москві заговорили про визнання ЛДНР незалежними державами, а КПРФ навіть подала в російську Державну Думу відповідний законопроект. Дану ініціативу російські депутати повинні розглянути вже в лютому 2022 року.

Цей прецедент є доволі небезпечним, тому що дозволяє Росії посилити як військовий, так і політичний тиск проти України.

Спочатку Путін видав близько півмільйона російських паспортів в ДНР, що є підкріпленням старої легенди про захист російського населення від геноциду. Незадовго після цього багато терористів легалізувалося в Росії як депутати-єдинороси.

Законопроект про визнання ЛДНР, в разі його затвердження, дозволить створити щось на зразок нового Придністров’я.

Російські війська у Придністров'ї можуть стати загрозою для Молдови та України | РБК-Україна

Щодо присутності російських миротворців, то слід пам’ятати, що ПМР не визнана ні Росією, ні Молдовою чи Україною, а придністровський конфлікт поки що заморожений. У випадку ЛНР та ДНР йдеться саме про визнання їх незалежності Росією, що дозволить також домогтися міжнародного визнання зі сторони Білорусі та Вірменії.

Вірменія, про що також необхідно пам’ятати, визнала анексію Криму і голосувала проти резолюції ООН, котра її засуджувала.

Наступним кроком міг би бути запит окупаційних адміністрацій ЛДНР до Москви ввести миротворчі контингенти ОДКБ, оскільки мешканці ЛНР та ДНР відчувають загрозу зі сторони Києва.

Можна також припустити включення ОРДЛО до складу ОДКБ на правах незалежних держав і вводити на їх територію війська як реакцію на зовнішню загрозу зі сторони України.

Таким чином Росія зможе вже офіційно поставити там бази і розмістити техніку.

На будь-яку критику зі сторони Заходу росіяни відповідатимуть вже згадуваним вище прецедентом з Косово і Метохією.

Миротворчий контингент KFOR, що діє під егідою НАТО, до цих пір знаходиться на території Косово.

Поставки зброї, евакуація дипломатів і райхкомісар Мураєв

Великобританія постачає Україні протитанкову зброю, що це може бути | Defense Express

У зв’язку із загостренням ситуації на російсько-українському кордоні та провалом міжнародних переговорів між Заходом та РФ британці розпочали поставки протитанкових комплексів NLAW.

Німеччина намагається зберегти адекватні відносини з РФ, блокуючи поставки зброї в Україну, але також виділила 5,3 мільйона євро на польовий госпіталь

Про свою готовність постачати зброю Україні також заявили Естонія та Латвія з Чехією, в той час як США виділили додаткові 200 мільйонів доларів допомоги. Одночасно НАТО перекидає додаткові сили до Європи, а в Сполучених Штатах обговорюють відправку додаткових сил на східний фланг альянсу.

Все це відбувається на тлі евакуації американських і британських дипломатів з України, що може бути розцінене як сигнал, що цього разу загроза дійсно серйозна, але й також роботою на випередження.

Повномасштабне вторгнення в Україну було би занадто дорогим задоволенням, тож слід очікувати нової хвилі дестабілізації на зразок так званої російської весни 2014, котра відбуватиметься з одночасною ескалацією на вже існуючих напрямках фронту.

Илья Кива: "Патриоты – За Жизнь" проводят Кубок Медведя, который пытались сорвать "Нацкорпус" с Нацполицией - новости - PNK.TV
Бойовики Іллі Киви з проросійської організації “Патріоти – за життя”

Потенціал для цього в Росії є, недарма ж вона вливає стільки коштів у структури бойовиків “Патріоти – за життя”.

Щодо евакуації дипломатичного персоналу, то вона може бути чисто внутрішньополітичним кроком американців, щоб уникнути хвилі критики і втрати політичних рейтингів, якщо ескалація в Україні таки відбудеться.

Погано організована евакуація цивільних і дипломатичного персоналу з Афганістану стала причиною нищівної критики Адміністрації Байдена, зокрема фактично переходом на особистості відзначився колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер,назвавши Байдена “імбецилом”.

Захід хоче більше часу на евакуацію з Кабула, таліби погрожують наслідками | Новини - актуальні повідомлення про події в світі | DW | 23.08.2021

Будь-яке загострення ситуації чи повтор російської весни можуть призвести до нової хвилі критики американського уряду, спричиненої медіа-істерією навколо подій в Україні.

Вочевидь, на відміну від Німеччини, британці вирішили підсилити українську переговорну позицію зброєю.

Це дійсно дуже адекватна відповідь на дії РФ, бо таким чином Лондон просигналізував Москві, що окрім обіцяних колективним Заходом санкцій Україна також матиме з чим зустріти російські війська.

Щодо твердження британців про те, що Росія хоче призначити головою окупаційного уряду Євгенія Мураєва, то певний сенс в цій інформації є.

Слід, однак, внести певну ясність

На фоні Медведчука Мураєв є менш одіозною політичною фігурою, саме тому набагато краще підходить на роль нового посередника між Києвом та Москвою.

Медведчук – це явний ставленик Путіна в Україні в той час як Мураєв не викликає таких асоціацій, а має лише славу проросійського політика.

Цим можна пояснити й те, що він дивом уникнув санкцій чи судового переслідування, а його канал не позбавили ліцензії.

В будь-якому випадку слід надіятися на краще, але бути готовим до найгіршого.

Tags: #війна#СанкціїМедведчук#СШАВійна на ДонбасіДонбасПутінросійський наступРосіятероризм
Previous Post

Контртероризм Талібану або протистояння з ІДІЛ

Next Post

Дипломатія all-inclusive. П’ять зірок турецької зовнішньої політики

Популярні

Andriy Biletsky on the IFA “Intermarium”

Андрій Білецький про МФО “Інтермаріум”

21.12.2021
Члени Intermarium Support Group взяли участь в українсько-польських днях добросусідства

Члени Intermarium Support Group взяли участь в українсько-польських днях добросусідства

21.12.2021
The United States Threat to Ukraine and Intermarium: Using a War with Russia to Subvert Their Future of Independence

The United States Threat to Ukraine and Intermarium: Using a War with Russia to Subvert Their Future of Independence

13.02.2022
Коріння вітчизняного антифашизму або кому заважає полк “Азов”?

Коріння вітчизняного антифашизму або кому заважає полк “Азов”?

21.12.2021
Візит української делегації в Литву: LDK Palikuonys та МФО «Інтермаріум» об’єднують свої сили

Візит української делегації в Литву: LDK Palikuonys та МФО «Інтермаріум» об’єднують свої сили

22.05.2023
Єжи Таргальського не стало

Єжи Таргальського не стало

21.12.2021

Архіви

No Result
View All Result

про нас

Група сприяння розбудові Інтермаріуму (ГСРІ) – заснована у Києві громадська організація і довгостроковий геополітичний проект, що з 2016 р. здійснює помітний внесок у регіональну інтеграцію на території між Балтійським, Чорним і Адріатичним морями у відповідь на російську агресію і глобальні виклики сьогодення.

Меню

  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда

Наші партнери

  • Літературний клуб "Пломінь"
  • ГО "Інститут Національного Розвитку"
  • The New Prometheism
  • Vokativ

Контакти

intermarium.nc@gmail.com

04074, м. Київ
вул.Новомостицька, 25, офіс 5

Соціальні мережі

© 2021 ГО "Група сприяння розбудові Інтермаріуму"

  • EnglishEnglish
  • Головна
  • Програма
  • Блоги
  • Події
  • Інфографіка
  • Команда
No Result
View All Result